Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
STATOM základní část 2017/2018: 8. kolo
| bakeero

STATOM základní část 2017/2018: 8. kolo

V 8. kole Vodňanské ligy 2017/2018 si Vodňanská drůbež vítězstvím nad Oranjes udržela naději na FINAL4. O to se naopak musí strachovat Chill, který prohrál už potřetí v řadě – tentokráte s TK Rumpál a v posledním kole základní části ho čeká zápas o všechno proti Mexicu. I to už má účast ve FINAL4 jistou, protože otočilo zápas se Seš-lostí. Vedoucí DG303 je stále stoprocentní, když porazilo i Sokolskou louku, ale dále pokračuje krize kaprů, kteří jen remizovali s 5 Samycemi a zůstávají předposlední.

 
Oranjes – Vodňanská drůbež   2:4 (0:3)
Branky: Petřík, vlastní (Novák P.) – Urban, Rokůsek, Valenta, Křenek
ŽK: Žejdlík, Kaliský – Tesař V., Lang
Penalty: 1:1
Oranjes: Huneš-Zlatohlávek, Polanský T., Žejdlík, Petřík, Vondráček, Madar, Brych, Kaliský
Vod. Drůbež: Novák P.-Varyš R., Šácha, Urban, Rokůsek, Valenta, Tesař V., Lang, Krejčí Jak., Křenek
 
Drůbež začala velmi aktivně a rychle se ujala vedení. Hráči Oranjes se velmi dlouho dostávali do nějaké konstruktivnější rozehrávky a dost lacino přicházeli o slibné šance. Do pauzy stihla Drůbež skóre navýšit na rozdíl tří branek. Druhá půle byla ze strany Oranjes už lepší a soupeři se herně vyrovnali. Drůbežářům se navíc přestalo dařit v koncovce. Oranjes se tak podařilo během druhé části snížit na rozdíl jedné branky a svůj tlak stále stupňovali. Definitivní tečku za vítězstvím podtrhli čtvrtým gólem drůbežáři 30 vteřin před koncem a stále drží naději na postup do FINAL4.

 
DG303 – Sokolská louka   8:3 (5:1)
Branky: Bečvář 2, Vorel Z. 2, Kukla, Rauscher, Hornát, vlastní (Brůžek Jin.) – Faktor, Malcher, Novák P.
ŽK: Machnyk, Novák P. (oba Sok. Louka)
Penalty: 2:1
DG303: Liška Z.-Hájek, Bakula, Srkal, Kukla, Rauscher, Hornát, Bečvář, Vorel Z.
Sok. Louka: Babický-Brůžek Jin., Faktor, Malcher, Machnyk, Liška M., Profant, Kapusta, Novák P.
 
DG začalo velkým náporem, ale ten sokolíci dokázali ustát. Naopak se z rychlého protiútoku dostali i do vedení. To jim ale dlouho nevydrželo. Hráči DG ve chvilce zápas otočili a s přehledem kontrolovali hru po zbytek prvního poločasu. Do pauzy odcházeli již se čtyřbrankovým vedením. Druhá půle již byla pomalejší, ale branky padaly na obou stranách. Nicméně DG zvládlo v klidu i 8.kolo a již vyhlíží svého soupeře na FINAL4.

 
5 Samyc – FC Kapr   3:3 (2:0)
Branky: Prenner 3 – Turek P. 2, Valta
ŽK: Šulc S., Trněný, Šulc J. - Hojdekr
Penalty: 2:2
5 Samyc: Plojhar-Šulc S., Tesař J., Trněný, Prenner, Šulc J.
FC Kapr: Iral-Filip, Hojdekr, Kašpar, Valta, Staněk, Turek P., Konvička
 
Souboj dvou týmů z nejspodnějšího patra tabulky rozehráli lépe kapři. Byli aktivnější, ale nevycházela jim konečná fáze. Samyce se však postupně osmělily a začaly být také nebezpečné. Větší aktivita jim přinesla i vedoucí branku, když Iral podcenil střelu z dálky. Kapři svého soupeře stále tlačili před jejich branku, ale po rychlém protiútoku znovu inkasovali. Ve druhé půli začal Samycím docházet dech a kaprům se podařilo během pár minut vývoj utkání otočit. Závěr zápasu ale Kapři opět nezvládli a lacino inkasovali z rohu necelou minutu před sirénou.

 
TK Rumpál – Chill   6:4 (4:3)
Branky: Pravda 3, Cais 3 – Varyš J. 2, Malík, Kinský
ŽK: Varyš J., Malík (oba Chill)
ČK: Babka (2xŽK) – Färber (2xŽK) 
Penalty: 2:2
TK Rumpál: Opatovský(Suchý)-Tesárek, Pravda, Kochma M., Babka, Boháč, Ryšánek, Šandera, Cais
Chill: Janda-Benedikt O., Veselý, Rusín, Varyš J., Malík, Šteier, Färber, Kinský
 
Chill začal skvěle a po 10 vteřinách již vedl. Rumpál nezachytil začátek utkání a než se hráči rozkoukali, tak to bylo 0:3 pro soupeře. Jako by to vypadalo, že se tím hráči Chillu uspokojili a polevili v koncentraci. Toho dokázal Rumpál skvěle využít, a ještě do poločasu výsledek zápasu otočil. V druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu a šancí bylo vidět hodně na obou stranách. V koncovce byli ale přesnější hráči Rumpálu a závěr zápasu si pohlídali. Letošní nováček si vítězstvím pojistil svou účast ve FINAL4. Naopak Chill může ještě v posledním kole o svou pozici v nejlepší čtyřce přijít.

 
FC Mexico – Seš-lost   7:1 (2:1)
Branky: Jirkovský 3, Pasecký 2, Šimčík, Krejčí J. – Hrachovec P.
ŽK: Funda, Polanský M. (oba Seš-lost)
Penalty: 0:3
FC Mexico: Beneš-Šimčík, Žurek R., Mottl, Jirkovský, Krejčí J., Kochma O., Žurek J., Pasecký
Seš-lost: Dušek-Kvapil, Hubáček Š., Funda, Želízko, Hrachovec P., Šabršula, Polanský M., Hubáček F.
 
Do vedení se dostala Seš-lost z penalty, ale Mexicu se podařilo výsledek rychle otočit. Do pauzy mohli ještě vedení navýšit, ale v zakončení moc štěstí neměli a mladíci navíc dobře bránili. I díky tomu si Seš-lost dlouho držela naději na dobrý výsledek. Ve druhém poločasu se však Mexico přeci jen dařilo trefovat bránu a skóre narůstalo. Seš-lost hrála spíše na protiútoky, ale v brance Mexica chytal výborně Beneš, který nahradil zraněného kapitána Turka a za svá záda již žádný míč nepustil. Mexico si tak definitivně zajistilo účast ve FINAL4.
 
 
Utkání řídil rozhodčí Lukáš Říha.
© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz