Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Design Elektro FINAL4 2020: 13. kolo
| koudys

Design Elektro FINAL4 2020: 13. kolo

Poslední kolo Vodňanské ligy 2019/2020 logicky rozhodlo o všem podstatném; poznali jsme staronového mistra, když DG303 dokázalo zvrátit nepříznivý vývoj proti oslabenému Mexicu a připsalo si již 7. titul v řadě. Skupinu o 5. místo ovládl Chill, 6. místo si vystřílelo ve vzájemném souboji s FC Kapr 5 Samyc, 7. pozici obsadili právě kapři, 8. byla Sokolská louka, 9. Vodňanská drůbež a tabulku uzavřel stejně jako loni OC Delfín.


O umístění (5.-10. místo)

Sokolská Louka – OC Delfín 16:2 (4:0)
Branky: Schánělec 5, Profant 4, Liška 3, Schánělec ml. 2, Brůžek Jin., Kapusta – Krygel 2
ŽK: Brůžek Jak. - Svatoš
Sok. Louka: Kubička-Brůžek Jak., Brůžek Jin., Faktor, Machnyk, Profant, Kapusta, Novák, Schánělec, Liška, Schánělec ml.
OC Delfín: Urban-Kalianko, Roučka, Svatoš, Krygel

Delfíni se k poslednímu zápasu sešli pouze v pěti hráčích a do branky tak musel Urban z pole. Naopak sokolíci využili prakticky všech hráčů ze soupisky. Na první góly se nečekalo dlouho a sokolíci si vytvářeli převahu. Delfíni ale byli také nebezpeční, když několikrát zazvonila tyč za brankářem sokoldy. Tempo hry do pauzy opadalo, ale i tak si sokolíci drželi snadné vedení. Druhá půle již byla jednoznačná. Delfínům docházely síly a sokolíci přidávali jednu branku za druhou. V závěru se nakonec podařilo skórovat i delfínům a kosmeticky upravit krutou porážku.


Vodňanská Drůbež – Chill 10:14 (4:6)
Branky: Šácha 3, Valenta 3, Baloušek 2, Vondrka J., Tesař V. - Varyš 5, Hrachovec P. 5, Janda 2, Šteier, Folta
ČK: Vondrka J. (Vod. Drůbež)
Vod. Drůbež: Vondrka J.-Šácha, Baloušek, Valenta, Tesař V., Rokůsek
Chill: Janda-Varyš, Šteier, Folta, Hrachovec P.

Začátek zápasu byl poměrně divoký a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec první poločas ovládl Chill s náskokem dvou branek. Drůbež ve druhé části stále dotahovala manko, ale soupeř pokaždé našel odpověď. 12 minut před koncem obdržel brankář drůbeže Vondrka červenou kartu, ale Janda penaltu neproměnil. Naopak drůbeži se podařilo vyrovnat. Chill však opět zabral, byl aktivnější a šel si pro vítězství. Nakonec fialoví ovládli skupinu o 5.místo bez ztráty bodu.


FC Kapr – 5 Samyc 4:5 (2:3)
Branky: Moudrý 2, Calta 2 – Fux 3, Skála, Šulc S.
ŽK: Zlatohlávek (FC Kapr)
FC Kapr: Babický-Pojer, Kovařík, Staněk, Moudrý, Calta, Zlatohlávek
5 Samyc: Prenner-Šulc S., Skála, Tesař J., Meindl, Andres, Fux, Kopecký

Kapři měli Samycím co vracet, neboť v základní části přišli právě vzájemným zápasem o možnost nakouknout do FINAL4. V úvodu se jim dařilo a vytvořili si převahu, kterou zúročili dvěma góly. Samyce to ale nesrazilo a ještě do poločasu se výsledek otočily. Druhá půle byla vyrovnanější, ale nebezpečnější v zakončení byl tým Samyc. Kaprům se v koncovce moc nedařilo a ani napodruhé se jim nepodařilo letos Samyce porazit.DESIGN ELEKTRO FINAL 4

O 3. Místo
Seš-lost – Siberia 5:0 kontumačně


Finále
FC Mexico – DG303 3:4 (3:1)
Branky: Kadlec 2, Žurek R. - Hornát 2, Vorel J., Vorel Z.
ŽK: Vorel J., Hornát (oba DG303)
ČK: Turek M. (FC Mexico)
FC Mexico: Turek M.-Kadlec, Janošťák, Žurek R., Gažík, Kochma, Žurek J.
DG303: Kříž-Sládek, Hájek, Bakula, Hrachovec V., Kukla, Volmut, Vorel J., Hornát, Vorel Z., Bečvář

Do odvety nastoupilo Mexico bez několika opor a tak to vypadalo na jednodušší práci pro DG. Utkání ale začalo Mexico výborně a po pár minutách vedlo již 2:0. Do půle si zapsal každý tým ještě po jedné brance a spokojenější tedy mohlo být rozhodně Mexico. Druhá půle byl velký hon DG za vyrovnáním, ale v brance Mexica čaroval Turek. Nakonec se žlutočerní vyrovnání přeci jen dočkali. Mexico však mělo také velkou snahu vzít si vedení zpět, jenže přišla velká hrubka jinak vynikajícího Turka a následovala červená karta. Z následné penalty DG dokonalo obrat a konec zápasu již nic dramatického nepřinesl. DG303 se tak opět stalo vítězem Vodňanské ligy.


Utkání řídil rozhodčí Boris Novotný.

© VODŇANSKÁ LIGA 2023 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz