Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Design Elektro FINAL4 2020: 11. kolo
| koudys

Design Elektro FINAL4 2020: 11. kolo

Vyřazovací část Vodňanské ligy zná své letošní finalisty. Podruhé v řadě se o velký putovní pohár utkají DG303 a FC Mexico. Souboj o 3. místo se bohužel ani neuskuteční, protože Siberia neunesla porážku od Mexica a do Vodňan již k dalším zápasům nedorazí. Ve skupině o umístění si to o konečné 5. místo rozdá Chill s 5 Samycemi, ale situace může teoreticky využít ještě FC Kapr.

O umístění (5.-10. místo)

FC Kapr – OC Delfín 10:5 (5:1)
Branky: Rauscher Jak. 2, Kovařík 2, Hojdekr 2, Moudrý 2, Pojer, Zlatohlávek – Kalianko 3, Svatoš, Urban
Bez karet
FC Kapr: Babický-Rauscher Jak., Pojer, Kovařík, Staněk, Hojdekr, Moudrý, Zlatohlávek
OC Delfín: Turek L.-Vondrášek, Kalianko, Svatoš, Parýzek, Urban

Kaprům moc nevyšel vstup do tabulky o konečné 5. místo. Delfíni byli pro znovuzískání nadějí nejsnadnější soupeř pro reparát. Na palubovce to vypadalo jednoznačně od úvodních minut a hrálo se převážně před brankou Delfínů. Kapři sice zahazovali mnoho šancí, ale i tak si vytvořili náskok 5 branek. Delfínům se podařilo vsítit první branku až v závěru poločasu. Druhá půle už neměla takové tempo, ale Delfínům protiútoky vycházely a postupně taky začali přidávat branky. Na Kapry to ale nestačilo a přesvědčivou výhru si připsali oni. Delfíni tak stále letos čekají na svojí první výhru.

5 Samyc – Vodňanská drůbež 7:5 (4:4)
Branky: Skála 2, Fux 2, Andres, Kopecký, vlastní (Rokůsek) – Šácha, Brtna, Tesař V., Křenek, Rokůsek
ŽK: Tesař J. (5 Samyc)
5 Samyc: Šulc J.-Budín, Skála, Tesař J., Andres, Fux, Kopecký
Vod. drůbež: Křenek-Šácha, Brtna, Valenta, Tesař V., Rokůsek, Švec

Drůbež se dostala rychle do vedení, ale po pár pěkných akcí Samyc o něj přišla. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec se do pauzy odcházelo za nerozhodnutého stavu. Druhá půle byla velmi vyrovnaná a nikdo z obránců nechtěl udělat chybu. Nakonec vedení daroval Samycím obránce Drůbeže vlastní brankou a to Samyce uklidnilo. Drůbežářům se nedařilo najít dostatečnou brankovou odpověď a přenechali tak 3 body soupeři.

 

Chill – Sokolská louka 15:5 (6:2)
Branky: Varyš 8, Benedikt L. 3, Šteier 3, Benedikt O. - Novák 2, Brůžek Jin. 2, Brůžek Jak.
ŽK: Brůžek Jin. (Sok. Louka)
Chill: Folta-Benedikt O., Benedikt L., Varyš, Šteier, Chalupský
Sok. louka: Liška-Brůžek Jak., Brůžek Jin., Machnyk, Profant, Novák, Schánělec

Hráčů Chillu se k zápasu moc nesešlo a Sokolíci tak větřili šanci. To by ale v Chillu nesměl hrát obávaný jihočeský střelec Varyš, který našel v závěru ročníku střeleckou formu. Jen za poločas stihl dát 6 branek a nevypadalo to, že by se Chill nějak moc unavil. Naopak to vypadalo, že spíše Sokolíkům dochází dech a z toho Chill v druhé půlce vytěžil ve vysoké vítězství. V příštím kole čeká Chill přímý souboj o 5. místo s 5 Samycema.


DESIGN ELEKTRO FINAL 4

Semifinále A
Seš-lost – DG303 1:3 (0:2)
Branky: Hudák – Barbotkin, Vorel J., Vorel Z.
ŽK: Hubáček F., Hoch – Bakula, Volmut, Rauscher Jar., Hornát, Vorel Z.
Seš-lost: Dušek-Hubáček F.,Hoch, Funda, Brabec, Želízko, Hudák, Polanský, Bína, Štěch, Budoš
DG303: Barbotkin-Hájek, Bakula, Lošek, Volmut, Vorel J., Rauscher Jar., Hornát, Bečvář, Vorel Z.

Po remíze z prvního zápasu se dal očekávat boj o každý centimetr palubovky. Lépe začalo DG a poměrně snadno se dostalo k první brance zápasu, když se přes celé hřiště trefil Barbotkin a Duška překvapil stínující hráč DG. Seš-lost se snažila najít nějakou skulinku v obraně DG, ale moc se jí to nedařilo. Po hrubé chybě navíc podruhé inkasovali. Druhá půle byla ze strany DG stále aktivnější a tlačili se více do zakončení. Seš-lost začínala ale postupně více rozevírat zadní vrátka a hrála na riziko. Po dobře rozehraném rohu se jí podařilo snížit. DG si ale dvoubrankové vedení opět vzalo pro sebe. Závěr zápasu se dohrával po zákroku Rauschera na Hocha poměrně emotivně a vyhroceně. Skóre se ale již nezměnilo a do finále se tak podívá DG303. Pro Seš-lost, která má letos díky úspěšné sezóně premiéru ve FINAL4, tak zbyl pouze zápas o 3. místo.


Semifinále B
Siberia – FC Mexico 2:9 (0:5)
Branky: Míka 2 – Pasecký 5, Janošťák 2, Kadlec, vlastní (Vít)
ŽK: Vít (Siberia)
ČK: Jansa (2xŽK), Sedlák (oba Siberia)
Siberia: Martin-Volf, Jansa, Míka, Glaser, Vít, Sedlák
FC Mexico: Turek M.-Kadlec, Janošťák, Žurek R., Pasecký, Pícha, Kochma, Žurek J.

Mexico šlo do odvety s dvoubrankovým vedením. Siberia s tím chtěla udělat něco hned od začátku a Turek v brance Mexica musel tasit jeden zákrok za druhým. Mexico se postupně srovnalo a díky chybě se dostalo do vedení. Druhou branku přidalo Mexico z penalty po ostrém zákroku na obránce Žurka odhozením na zábradlí, což si vyžádalo i po skončení utkání návštěvu nemocnice. Od tohoto momentu bylo Mexico do pauzy lepší a přidalo další tři branky. Začátek druhé půle patřil Siberii a rychle vstřelila dvě branky a další šance musel pochytat Turek. Mexico však poté zabralo a začalo přidávat další branky. Siberia už v závěru neměla moc sil a utkání se dohrávalo v poklidném tempu. Mexico tak postoupilo do finále podruhé v řadě a na nováčka ze Siberie čeká souboj se Seš-lostí o 3. místo.


Utkání řídil rozhodčí Lukáš Říha.

© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz