Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Design Elektro FINAL4 2020: 10. kolo
| koudys

Design Elektro FINAL4 2020: 10. kolo

Na vodňanské palubovce konečně odstartovala dlouho očekávaná vyřazovací část FINAL4. V úvodním semifinále si FC Mexico poradilo se Siberií těsně 2:0 a nakročilo ke své druhé finálové účasti v řadě. To šestinásobný obhájce prvenství DG303 bude mít ještě těžkou práci, protože se Seš-lostí se rozešel smírně 4:4. Skupinu o 5. místo dobře začal Chill, který porazil FC Kapr, stejně jako 5 Samyc, které si poradily s OC Delfín. Drůbežáři nezopakovali vítězství z minulého týdne a se Sokolskou loukou vyrovnali dokonce až z penalty, která se v souladu s pravidly dokopávala až po závěrečné siréně.


O umístění ( 5.-10. místo )

5 Samyc – OC Delfín 5:0 (2:0)
Branky: Skála 3, Budín, Tesař J.
ŽK: Kalianko, Svatoš, Urban (všichni OC Delfín)
5 Samyc: Šulc J.-Budín, Skála, Tesař J., Fux, Prenner, Kopecký
OC Delfín: Turek L.-Vondrášek, Kalianko, Svatoš, Schwarz, Krygel, Parýzek, Urban

Samycím se povedl závěr základní části a na úvod skupiny o konečné 5. místo je čekal papírově nejslabší tým. Soupeře přehrávaly prakticky ihned po rozehrání, ale střelba jim poměrně vázla. Delfíni se pokoušeli spíše o rychlé protiútoky, jenže neřešili je příliš efektivně. První poločas tedy ovládly Samyce. Druhá část se opět odehrávala převážně před brankou Delfínů a Samyce i přes velký počet spálených šancí nakonec s přehledem vyhrály.


Chill – FC Kapr 8:7 (3:3)
Branky: Hrachovec P. 3, Šteier 2, Varyš 2, Benedikt O. – Calta 2, Rauscher Jak. 2, Linhart, Pojer, Smékal
ŽK: Hrachovec P., Folta – Smékal, Pojer
ČK: Malík - Linhart
Chill: Folta-Benedikt O., Benedikt L., Varyš, Šteier, Färber, Chalupský, Hrachovec P., Malík
FC Kapr: Babický-Linhart, Rauscher Jak., Pojer, Hojdekr, Smékal, Calta

Souboj dvou zklamaných týmů, které měly ambice na FINAL4 se rozehrál do dobrého tempa. Hra byla vcelku vyrovnaná, ale střelecky se dařilo Kaprům a ti už se nejspíš viděli v poločase s náskokem 3:1. Jenže Chill dokázal ještě před pauzou dvěma brankami vyrovnat. Druhé dějství už se herně otočilo a Chillu se začalo dařit. Vytvářel si šance a s nimi i dostatečný náskok. Kapři ještě v závěru zabrali a snížili na rozdíl jediné branky, ale na zvrat nebo alespoň vyrovnání to už nestačilo.


Sokolská louka – Vodňanská drůbež 7:7 (3:4)
Branky: Brůžek Jin. 2, Machnyk 2, Novák 2, Liška – Šácha, Brtna, Baloušek, Tesař V., Křenek, Rokůsek, Švec
ŽK: Brtna (Vod. Drůbež)
ČK: Kapusta – Vondrka T.
Sok. louka: Kapusta-Brůžek Jin., Faktor, Machnyk, Profant, Novák, Schánělec, Liška
Vod. drůbež: Křenek.-Šácha, Brtna, Baloušek, Valenta, Tesař V., Rokůsek, Švec, Vondrka T.

Minulé kolo na sebe tito soupeři narazili a přesvědčivé vítězství si odnesla Drůbež. Proto se dalo očekávat, že jim to Sokolda bude chtít oplatit. První poločas se hrál poměrně v klidu a nikdo se moc nehnal do útočení. Bitva byla velmi vyrovnaná a do pauzy odcházela s jednobrankovým vedením Drůbež. Ve druhé části se začalo střelecky dařit sokolíkům a už to vypadalo, že si dokráčí k vítězství oni. V závěrečné vteřině ale předvedl brankář Kapusta zkrat, za který dostal červenou kartu a z následné penalty Drůbež vyrovnala.


DESIGN ELEKTRO FINAL 4

Semifinále B
FC Mexico – Siberia 2:0 (0:0)
Branky: Gažík, Žurek J.
ŽK: Sova, Pícha, Žurek J. - Volf, Glaser, Vít
ČK: Carda (2xŽK) (Siberia)
FC Mexico: Turek M.-Sova, Kadlec, Janošťák, Žurek R., Pasecký, Gažík, Pícha, Kochma, Žurek J.
Siberia: Martin-Volf, Jansa, Glaser, Vít, Carda, Sedlák, Goretki, Škoda

Už v základní části byl vzájemný souboj vyrovnaný, ale Siberia nezvládla závěr a Mexicu nakonec podlehla. Utkání se tentokráte rozehrávalo zvolna a čekalo se, kdo jako první udělá chybu. Nebezpečnější bylo Mexico, ale brankář Siberie byl vždy pozorný. Siberia se sice do šancí dostávala také, jenže jejich pokusy neměly přesnost. Po bezbrankové první polovině se pokračovalo ve stejném duchu i po přestávce. Mexico začalo postupně přidávat na tempu a hráči Siberie po dvou chybách v pokrytí hráčů inkasovali. Mexico si pohlídalo závěr a do odvety tak odchází s dvoubrankovým vedením.


Semifinále A
DG303 – Seš-lost 4:4 (3:3)
Branky: Volmut 2, Vorel J. 2 – Hosnedl 2, Brabec, Hubáček F.
ŽK: Bakula - Hosnedl
DG303: Kříž-Sládek, Bakula, Lošek, Volmut, Vorel J., Rauscher Jar., Hornát, Bečvář
Seš-lost: Dušek-Hubáček F., Hoch, Funda, Brabec, Želízko, Hudák, Polanský, Bína, Hosnedl, Budoš

DG chtělo dokázat, že vzájemná remíza z minulého kola se nebude opakovat a na soupeře vletěli hned od začátku a rychle se ujali vedení. Seš-lost to ale nijak nepoznamenalo a po úvodním tlaku soupeře se začali prosazovat také oni a výsledek otočili. O dvoubrankové vedení však stačili přijít ještě před poločasem. Druhá půle byla vyrovnanější a DG přidalo další vedoucí branku. Seš-lost ale dokázala opět skóre dorovnat. V závěru byly vidět šance na obou stranách, ale ani jedna nevedla ke gólu. DG303 se tak rozešlo se Seš-lostí opět smírně a odveta bude jistě zajímavá.


Utkání řídil rozhodčí Petr Šafránek.

Vodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská liga
© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz