Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
STATOM základní část 2019/2020: 9. kolo
| koudys

STATOM základní část 2019/2020: 9. kolo

Před závěrečným kolem STATOM základní části již bylo rozhodnuto o všem podstatném, včetně jistých účastníků Design Elektro FINAL4, a tak některým utkáním chyběl náboj, ale i tak došlo na některé zajímavé výsledky. Mexico rozstřílelo OC Delfín, Siberia přehrála FC Kapr, Chill otočil zápas se Samycemi, Vodňanská drůbež si připsala první letošní vítězství, když porazila Sokolskou louku a v závěrečném utkání si semifináloví soupeři DG303 a Seš-lost rozešli smírně po remíze 5:5.

FC Mexico – OC Delfín 22:1 (10:0)
Branky: Žurek R. 6, Janošťák 5, Pasecký 4, Sova 3, Žurek J. 2, Kadlec, Turek M. - Svatoš
Bez karet
Penalty: 3:2
FC Mexico: Turek M.-Sova, Kadlec, Janošťák, Žurek R., Pasecký, Žurek J.
OC Delfín: Vondrášek (Schwarz)-Svatoš, Parýzek, Urban, Kucul

Delfíni měli problém se sestavou a do zápasu s favorizovaným Mexicem šli pouze s jedním hráčem na střídání. Mexico tedy od začátku převzalo otěže zápasu a nebohým delfínům v obraně nenechali vydechnout. V závěru poločasu dokonce musel odstoupit i brankář Vondrášek. Druhá část už sice nebyla ve velkém tempu, ale i přesto Mexico zaznamenalo nejvyšší letošní výsledek. Delfínům se podařilo alespoň v závěru vstřelit čestnou branku. Mexico si navíc vítězstvím v penaltovém rozstřelu nad Delfínem zajistilo prvenství v této samostatné soutěži.


FC Kapr – Siberia 6:8 (1:2)
Branky: Smékal 4, Hojdekr, Zlatohlávek – Goretki 3, Carda 2, Sedlák, Volf, Vít
ŽK: Smékal – Vít
ČK: Zlatohlávek (FC Kapr) (2xŽK)
Penalty: 2:1
FC Kapr: Babický-Linhart, Rauscher Jak., Hojdekr, Smékal, Calta, Valta, Zlatohlávek
Siberia: Martin-Volf, Glaser, Vít, Carda, Sedlák, Goretki

Kapři se od úvodu snažili být aktivnější, ale obrana Siberie byla pozorná. Postupně pak převzal tempo hry právě letošní nováček. První půle byla herně vyrovnaná, jenže do pauzy odcházela spokojenější Siberia, i když pouze s náskokem jediné branky. Ve druhém poločase začaly padat góly na obou stranách, ale přesnější mušku prokázala Siberia a získala další výhru. Před semifinálem, ve kterém se střetne s FC Mexico, tak neponechala nic náhodě a výhrou dokázala, že je v dobré formě.


5 Samyc – Chill 3:5 (2:1)
Branky: Skála, Andres, vlastní (Benedikt L.) - Varyš 2, Šteier 2, Benedikt O.
ŽK: Prenner – Hrachovec P.
Penalty: 2:2
5 Samyc: Trněný-Skála, Andres, Fux, Šulc J., Prenner, Kopecký
Chill: Folta-Benedikt O., Benedikt L., Varyš, Šteier, Färber, Hrachovec P., Malík

Samyce v minulém kole předvedly velmi sympatický výkon proti DG303 a ukázaly, že mladá krev v jejich týmu se osvědčuje. Chill sice začal z ostra, ale do vedení se dostaly Samyce. Chill to však nerozhodilo a dál se tlačil na branku soupeře a přišlo zasloužené vyrovnání. To však netrvalo dlouho a díky nepozornosti brankáře Folty vedly opět Samyce. Do pauzy se pak už skóre nezměnilo. Druhý poločas byl opatrnější, ale postupem času měl více ze hry Chill. Začal dostávat soupeře pod tlak a utkání otočit ve svůj prospěch. Fialoví tak před skupinou o 5. místo najeli na vítěznou vlnu.


Sokolská louka - Vodňanská drůbež 4:8 (1:4)
Branky: Profant 2, Faktor, Novák – Valenta 3, Rokůsek 3, Tesař V., Švec
Bez karet
Penalty: 2:1
Sok. louka: Kubička-Brůžek Jak., Faktor, Machnyk, Profant, Kapusta, Novák
Vod. drůbež: Křenek-Šácha, Brtna, Baloušek, Valenta, Tesař V., Rokůsek, Švec

Souboj tradičních týmů Vodňanské ligy. Tempo hry nebylo vysoké a spíše se hrálo o střed hřiště. Drůbež ale postupně začala přidávat na tempu a více se tlačila do zakončení. První poločas nakonec ovládli právě drůbežáři a vedli o tři branky. Druhá půle byla vyrovnanější jak hrou, tak gólově. Drůbež ale stále měla náskok z první části, který si v klidu pohlídala až do samotného závěru.


DG303 – Seš-lost 5:5 (1:0)
Branky: Bakula, Volmut, Vorel J., Vorel Z., Rauscher Jar. - Hoch 2, Hubáček F., Hudák, Polanský
ŽK: Barbotkin, Rauscher Jar. (oba DG303)
Penalty: 2:1
DG303: Barbotkin-Sládek, Bakula, Lošek, V. Hrachovec, Volmut, Vorel J., Rauscher Jar., Bečvář, Vorel Z.
Seš-lost: Dušek-Hubáček F., Hoch, Funda, Hudák, Polanský

Seš-lost v minulém kole využila druhý pokus a postoupila do FINAL4. I proto se nejspíš sešla v malém počtu k poslednímu zápasu základní části. DG sice rychle vedlo a dominovalo, ale velmi se trápilo v zakončení. Seš-lost se postupně osmělovala a už v závěru první půle začala kousat. Do pauzy však DGčko odcházelo s vedením 1:0 z úvodu zápasu. Druhý poločas byl zpočátku opatrnější. Seš-losti se podařilo vyrovnat, ale vzápětí dvakrát rychle inkasovala. Když DG přidalo čtvrtou branku, už se zdálo být rozhodnuto. Seš-lost se však nechtěla vzdát a snížila. 2 minuty před koncem dokázala vyrovnat a žlutočerní znervózněli. V samotném závěru mohla dokonce Seš-lost vstřelit vítěznou branku, ale střela z bezprostřední blízkosti šla těsně vedle. Nakonec se tedy týmy rozešly smírně. Nadcházející vzájemné semifinále ale bude jistě velmi zajímavé.

 

Utkání řídil rozhodčí Petr Šafránek.

Vodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská liga
© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz