Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
STATOM základní část 2019/2020: 8. kolo
| bakeero

STATOM základní část 2019/2020: 8. kolo

Předposlední kolo STATOM základní části rozhodlo o konečném složení Design Elektro FINAL4 pro rok 2020. Seš-lost totiž proměnila svůj druhý mečbol a po výhře nad FC Kapr slaví historický postup. Naopak kapři čekají na účast v elitní čtyřce už 6 let. Mexico v úvodním utákní kola porazilo Sokolskou louku 11:2 a po dvou porážkách znovu bodovalo naplno. Siberia si dle očekávání poradila s OC Delfín, stejně jako Chill s s Vodňanskou drůbeží. Na závěr hracího dne potrápily Samyce mistrovské DG303, ale to nakonec obrat z 0:2 na vítězných 3:2 zvládlo a zlstává jediným 100% týmem letošního ročníku.

Sokolská louka – FC Mexico 2:11 (0:5)
Branky: Machnyk, Schánělec – Žurek R. 4, Žurek J. 2, Kochma 2, Kadlec, Janošťák, Pícha
Bez karet
Penalty: 2:2
Sok. Louka: Kubička-Brůžek Jak., Faktor, Machnyk, Profant, Schánělec, Liška
FC Mexico: Turek M.-Kadlec, Janošťák, Žurek R., Pícha, Beneš, Kochma, Žurek J.

Mexico od začátku nad sokolíkama dominovalo a již do pauzy si vytvořilo solidní náskok. Druhá půle se zdála vyrovnanější, ale Mexico dokázalo své šance využívat. Sokolíci měli také spoustu šancí, ale jejich muška byla velmi nepřesná. Mexico si vysokou výhrou potvrdilo postup do FINAL4.


Siberia – OC Delfín 11:5 (5:1)
Branky: Martin 4, Goretki 3, Volf, Jansa, Sedlák – Vondrášek 3, Krejčí 2
ŽK: Vondrášek (OC Delfín)
Penalty: 1:3
Siberia: Volf-Martin, Jansa, Glaser, Carda, Sedlák, Goretki
OC Delfín: Vondrášek-Kalianko, Roučka, Svatoš, Schwarz, Krejčí, Parýzek, Urban

Siberia sice v úvodu vypadala ospale, ale postupně přebrala iniciativu nad zápasem. Delfíni drželi s favoritem v první půli tempo, ale přesto stačili několikrát inkasovat. Ve druhé části hrála Siberia s hodně vysunutým brankářem Volfem a díky tomu si připsal brankář delfínů Vondrášek hattrick, když všechny góly vstřelil přes celé hřiště. Přesto si Siberia zajistila snadnou výhru a při premiéře ve Vodňanské lize i účast ve FINAL4.


Seš-lost – FC Kapr 5:3 (3:1)
Branky: Hoch 3, Hubáček F., Bína – Calta 2, Rauscher Jak.
ŽK: Rauscher Jak. (FC Kapr)
Penalty: 3:1
Seš-lost: Dušek-Hubáček F., Hoch, Funda R., Želízko, Hudák, Polanský, Bína
FC Kapr: Babický-Turek P., Linhart, Rauscher Jak., Kovařík, Staněk, Hojdekr, Moudrý, Calta, Valta, Zlatohlávek

Seš-lost šla do zápasu s nadějí postupu do nejlepší čtyřky a k tomu jí stačilo uhrát s Kaprem bod. To kapři museli bezpodmínečně vyhrát. Lépe do utkání vstoupila Seš-lost a rychle vedla. Kapři ale v útoku nezaháleli a vyrovnali. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho a Seš-lost si vzala vedení zpět a do pauzy ho ještě navýšila. Druhé dějství bylo vyrovnaná, jenže kaprům scházela lepší koncovka. Závěr si Seš-lost pohlídala a může se radovat z premiérového postupu do FINAL4, čímž doplnila již jistou postupující trojici.


Vodňanská drůbež – Chill 6:9 (5:6)
Branky: Křenek 2, Brtna, Valenta, Rokůsek, vlastní (Färber) – Varyš 7, Hrachovec P. 2
ŽK: Tesař V. (Vod. Drůbež)
Penalty: 0:3
Vod. Drůbež: Tesař V.(Křenek)-Šácha, Brtna, Valenta, Lang, Rokůsek, Švec, Vondrka T.
Chill: Benedikt L.-Varyš, Šteier, Färber, Hrachovec P., Malík

Chill musel utkání odmakat bez střídání a tak se dal očekávat taktický fotbal. Drůbež se po vlastním gólu ujala vedení, ale po přestřelce, která proběhla v první půli, prohrávala o pauze o jedinou branku. Do druhé části přispěchal Chillu na pomoc Šteier a fialoví už tedy mohli prostřídávat. Ve druhém poločase již moc branek nepadalo a výhru uhájil Chill, který tentokráte táhl střelecky Varyš, jenž vstřelil 7 branek a dostal se opět na dostřel nejlepších sniperů soutěže.


DG303 – 5 Samyc 3:2 (0:2)
Branky: Kukla, Rauscher Jar., Hornát – Skála, Meindl
ŽK: Lošek (DG303)
Penalty: 2:3
DG303: Kříž-Sládek, Hájek, Kukla, Lošek, Vorel J., Rauscher Jar., Hornát, Bečvář, Vorel Z.
5 Samyc: Budín-Trněný, Šulc S., Skála, Tesař J., Meindl, Andres, Fux, Šulc J., Prenner, Kopecký

Samyce si v minulém kole připsaly výhru nad Kaprem a proto se dalo očekávat, že potrápí i mistrovské DG303. Nikoho tak nepřekvapilo, že se Samyce ujaly vedení a v obraně si počínaly důsledně. Do pauzy dokázaly přidat ještě jednu branku a poločasové vedení 2:0 si zasloužily. Ve druhé části DG přidalo a dokázalo vyrovnat. Samyce se však nevzdávaly a hrálo se v tempu nahoru dolu. V závěru však nestačily Samyce pokrýt rychlou rozehrávku trestného kopu a DG mohlo v klidu skórovat třetí a zároveň vítěznou branku. Za výkon si ale Samyce vysloužily potlesk.


Utkání řídil rozhodčí Lukáš Říha.

Vodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská liga
© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz