Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
STATOM základní část 2019/2020: 7. kolo
| koudys

STATOM základní část 2019/2020: 7. kolo

Úvodní fáze letošního ročníku spěje do finále, ale situace kolem obsazení Design Elektro FINAL4 je stále hodně zamotaná. Situaci si zkomplikovali kapři, kteří podlehli 5 Samycím, jenže naštěstí pro ně Seš-lost nedokázala využít první mečbol v duelu se Siberií. Podruhé v řadě prohrálo také Mexico, které překvapivě podlehlo Chillu, a tak zatím jediným jistým účastníkem FINAL4 zůstává DG303, které si v derby poradilo s Vodňanskou drůbeží. První vítězství má Sokolská louka, která porazila OC Delfín.


5 Samyc – FC Kapr 4:2 (3:0)
Branky: Skála 2, Budín, Andres – Hojdekr, Zlatohlávek
ŽK: Hojdekr, Smékal (oba FC Kapr)
Penalty: 3:2
5 Samyc: Budín-Šulc S., Skála, Tesař J., Andres, Fux, Šulc J., Prenner, Kopecký
FC Kapr: Babický-Turek P., Linhart, Rauscher Jak., Pojer, Hojdekr, Smékal, Valta, Zlatohlávek

Zápas začal zvolna, ale větší chuť do hry byla vidět na hráčích Samyc. Kaprům se nedařila rozehrávka a brankáře hostů moc neprověřovali. Do vedení se tak dostali Samyce. Kapry to trochu rozhodilo a inkasovali do pauzy během posledních 3 minut ještě dvakrát. Druhá část se hrála podobně jako první. Samyce byli hladovější a přidali čtvrtou branku. Kapři se rozhodli na posledních 10 minut na hru bez brankáře a rychle vstřelili gól. Poté zatlačili soupeře před jejich vápno, ale koncovka nebyla přesná. Jen v samotném závěru trefili 4x brankovou konstrukci a druhý gól přidali až v poslední minutě. Prohrou si tak kapři přitížili v boji o FINAL4. Zato Samyce se o nejlepší čtyřku mohou ještě poprat.


Sokolská louka – OC Delfín 10:3 (3:2)
Branky: Schánělec ml. 3, Faktor 2, Liška 2, Schánělec, Novák, Machnyk – Kalianko, Parýzek, Urban
ŽK: Schánělec ml - Krejčí
Penalty: 3:3
Sok. Louka: Kubička-Brůžek Jak., Faktor, Machnyk, Profant, Kapusta, Novák, Schánělec, Kvapil, Liška, Schánělec ml.
OC Delfín: Vondrášek-Kalianko, Svatoš, Krejčí, Krygel, Parýzek, Urban, Turek, Kucul

První poločas byl vyrovnaný, i když první branku dali sokolíci už po 8 vteřinách hry. Jenže delfíny to nerozhodilo a drželi se soupeřem krok. Do pauzy tak odcházeli s těsným vedením sokolíci. Ve druhé části se ukázala jejich zkušenost; delfínům docházely síly a začali inkasovat jednu branku za druhou. Sokolíci si tak připsali první výhru v sezóně.


Seš-lost – Siberia 3:7 (2:2)
Branky: Hoch 2, Štěch – Sedlák 3, Vít 2, Glaser, Volf
Bez karet
Penalty: 3:0
Seš-lost: Dušek-Hubáček F., Hoch, Funda R., Želízko, Hudák, Polanský, Bína, Štěch, Funda J.
Siberia: Martin-Volf, Jansa, Glaser, Vít, Sedlák

Siberia se dostavila pouze s jedním hráčem na střídání a dalo se očekávat, že jejich hra nebude ve vysokém tempu. Siberia hru příliš nezrychlovala a vyčkávala na chybu soupeře. První půle tedy byla velmi vyrovnaná a poločasové skóre tomu odpovídalo. Siberia pak pokračovala se svojí hrou i po změně stran a trestala chyby soupeře. Seš-lost se pokoušela hru zrychlit, ale nedařilo se jí v zakončení. Nakonec se z výhry radovali hráči Siberie a při své premiéře v soutěži kráčí za postupem do FINAL4.


Vodňanská drůbež – DG303 5:14 (3:6)
Branky: Křenek 2, Vondrka J., Valenta, Rokůsek – Volmut 4, Bečvář 3, Vorel Z. 2, Vorel J. 2, Kukla, Bakula, Sládek
ŽK: Vondrka J. (Vod. Drůbež)
Penalty: 2:2
Vod. drůbež: Tesař V.-Šácha, Baloušek, Valenta, Křenek, Rokůsek, Švec, Vondrka T.
DG303: Kříž-Sládek, Bakula, Kukla, Lošek, Volmut, Vorel J., Rauscher Jar., Hornát, Bečvář, Hrachovec V., Vorel Z.

DG představilo svého druhého brankáře Patrika “Cukráře“ Kříže, který se po pár letech vrací na palubovku Vodňanské ligy. DG hrálo od úvodu svojí hru a drůbežáře do šancí příliš nepouštělo. Přesto nebyl poločasový výsledek tak rozdílný, protože Drůbež své šance dokázala proměňovat. Druhá půle už byla v plné režii DG303, které přidávalo jednu branku za druhou. Přesvědčivou výhrou zpečetili žlutočerní postup do FINAL4 z 1. místa.


Chill – FC Mexico 4:3 (1:2)
Branky: Varyš 2, Šteier, Folta – Janošťák, Beneš, Žurek J.
ŽK: Benedikt O. (Chill)
ČK: Folta - Pasecký
Penalty: 1:2
Chill: Folta-Benedikt O., Varyš, Šteier, Chalupský, Hrachovec P., Malík
FC Mexico: Turek M.-Sova, Janošťák, Žurek R., Pasecký, Gažík, Beneš, Kochma, Žurek J.

Na hráčích Chillu byla vidět od začátku velká motivace. Na soupeře si před zápasem domluvili taktiku, kterou pečlivě dodržovali. Do vedení se jako první dostali zaslouženě právě fialoví a v 10. minutě přišla pro Mexico pohroma. Byl vyloučen jejich klíčový hráč Pasecký a tým navíc musel čelit pokutovému kopu, který však Varyš nevyužil. To Mexico dokázalo potrestat a rychle vyrovnalo. Do poločasu se dokonce dostalo do jednobrankového vedení., jenže po pauze přišel obrat Chillu a za stavu 4:2 šlo Mexico do hry bez brankáře. Podařilo se jim ale jen snížit. Chill v závěru základní části zabral a porazil jednoho z favoritů soutěže, ale na FINAL4 to už bohužel stačit nebude.


Utkání řídil rozhodčí Lukáš Říha.

Vodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská liga
© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz