Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
STATOM základní část 2019/2020: 5. kolo
| koudys

STATOM základní část 2019/2020: 5. kolo

Páté dějství STATOM základní části nabídlo zajímavou podívanou v každém utkání, což ocenili především diváci. Hned na úvod nastavili laťku pořádně vysoko Siberia a FC Mexico, které nakonec vyrovnaný zápas otočilo v poslední minutě. Drůbežáři si s delfíny rozdělili první letošní body, Seš-lost vyválčila důležité vítězství nad Chillem, DG303 porazilo v el clásicu FC Kapr a na závěr si Samyce připsaly vítězství nad Sokolskou loukou, takže letos stále živí reálnou naději na účast v Design Elektro FINAL4.


Siberia – FC Mexico 6:8 (3:2)
Branky: Míka 3, Jansa, Sedlák, Goretki – Sova 4, Pícha 2, Kadlec, Žurek J.
ŽK: Jansa (Siberia)
Penalty: 1:3
Siberia: Martin-Volf, Jansa, Míka, Carda, Sedlák, Goretki
FC Mexico: Turek M.-Sova, Kadlec, Šimčík, Žurek R., Gažík, Pícha, Kochma, Žurek J.

Utkání začalo ve vysokém nasazení obou mužstev. Mexico se rychle dostalo do dvoubrankového vedení, ale dlouho jim nevydrželo a Siberia srovnala. Pak byla více pohyblivější a dělala obraně Mexica problémy - ještě do poločasu se výsledek otočil v její prospěch. Začátek druhé půle patřil Siberii a své vedení dokázala navýšit. Závěr ale přinesl pro diváka parádní podívanou. Ještě 2 minuty před koncem držela Siberia výsledek 6:4, jenže Mexico vsadilo na hru bez brankáře a dokázalo vyrovnat. Siberia byla najednou zaskočená a toho v poslední minutě Mexico dokonale využilo a přidalo další dvě brank. Po hektickém závěru si tedy připsalo důležitou výhru. Nutno uznat, že oba týmy předvedly výborný výkon a tento zápas patří rozhodně k jedním z nejhezčích v probíhajícím ročníku.


OC Delfín – Vodňanská drůbež 3:3 (2:3)
Branky: Kalianko, Svatoš, Krygel – Šácha 2, vlastní (Parýzek)
ŽK: Svatoš (OC Delfín)
Penalty: 1:1
OC Delfín: Vondrášek-Kalianko, Svatoš, Krejčí, Krygel, Parýzek, Urban, Turek L.
Vod. Drůbež: Tesař V.-Šácha, Valenta, Rokůsek, Švec, Brtna, Lang, Vondrka T., Vlášek

Souboj dvou posledních týmů o první body. Do zápasu vstupovala Drůbež jako favorit a bylo to znát i od úvodních minut. Drůbežáři diktovali tempo hry, ale v zakončení nebyli moc úspěšní. Přesto odcházeli do pauzy s jednobrankovým vedením. Druhá půle pokračovala v zahazování šancí a delfíni postupně začali přebírat iniciativu a dostávali soupeře pod tlak. To jim přineslo vyrovnání a chuť zápas otočit. Žádný z týmů již ale branku nepřidal, a tak se utkání dohrálo do nerozhodného stavu. Tím pádem již není žádný letošní účastník bez bodu.


Seš-lost – Chill 4:2 (1:0)
Branky: Hoch 2, Brabec, Bína – Benedikt L., Hrachovec
ŽK: Funda, Brabec – Benedikt L., Benedikt O.
Penalty: 3:2
Seš-lost: Budoš-Hubáček F., Hoch, Funda, Brabec, Želízko, Polanský, Bína, Štěch, Hosnedl
Chill: Hučík-Benedikt O., Benedikt L., Varyš, Šteier, Färber, Chalupský, Hrachovec

Chill potřeboval nad Seš-lostí jednoznačně vyhrát, aby měl ještě nějakou naději na nejlepší čtyřku. V cestě jim ale stál soupeř, který letos podává výborné výkony. Hrálo se od začátku velmi opatrně s minimem šancí na obou stranách. V prvním poločase dokázala dát branku jen Seš-lost po pěkné individuální akci Bíny. Ve druhé části Chill zjednodušil hru a byl daleko nebezpečnější. Přesto své vedení navyšovala Seš-lost, která vyčkávala na chyby soupeře. Seš-lost si závěr už pohlídala a pomalu kráčí k postupu do FINAL4.


FC Kapr – DG303 4:6 (0:3)
Branky: Rauscher Jak. 2, Hojdekr, Rottenborn – Vorel Z. 2, Rauscher Jar., Volmut, Lošek, Sládek
Bez karet
Penalty: 1:1
FC Kapr: Babický-Linhart, Rauscher Jak., Hojdekr, Smékal, Valta, Calta, Staněk, Kovařík, Rottenborn
DG303: Barbotkin-Sládek, Hájek, Bakula, Kukla, Lošek, Volmut, Vorel J., Rauscher Jar., Hornát, Bečvář, Vorel Z.

Zápas tradičních rivalů začal lépe pro DG, které rychle vstřelilo dvě branky. Poté se hra vyrovnala, ale nebezpečnější stále zůstávalo DG303. Ještě do poločasu přidalo další branku. Kapři se během pauzy probrali a zaskočili soupeře hned v první minutě a snížili na rozdíl jedné branky. DG poté opět zabralo a výsledkově dokázalo znova odskočit. Kapři se ale do poslední minuty nechtěli vzdát a bojovali až do úplného konce. DG však závěr zvládlo a nepřipustilo ztrátu bodů.


Sokolská louka – 5 Samyc 3:6 (1:4)
Branky: Profant, Kapusta, Schánělec ml. - Skála 2, Budín, Trněný, Tesař J., Prenner
Bez karet
Penalty: 1:2
Sok. Louka: Kubička-Brůžek Jin., Faktor, Machnyk, Profant, Novák, Kapusta, Liška, Schánělec, Schánělec ml.
5 Samyc: Budín-Trněný, Skála, Tesař J., Marchal, Andres, Fux, Prenner, Kopecký

Samyce letos jedou zápas od zápasu a můžou se také opřít o výborně chytajícho Budína. Sokolíkům vázla kombinace a rychlost mladíků ze Samyc jim dělala problémy. Samyce se dostávaly velmi snadno před branku soupeře a i s trochou štěstí dokázaly své šance proměnit. Druhá půle už byla vyrovnanější a příležitostí na obou stranách ubývalo. Samyce si po další výhře mohou stale pomýšlet na FINAL4 a bude zajímavé sledovat jejich výkony se soupeři z užší špičky soutěže, které je ještě čekají.


Utkání řídil rozhodčí Petr Šafránek.

Vodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská ligaVodňanská liga
© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz