Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
STATOM základní část 2019/2020: 3. kolo
| koudys

STATOM základní část 2019/2020: 3. kolo

Po 3. kole za sebou máme už plnou třetinu STATOM základní části a tabulka se začíná zajímavě profilovat. Kapři proti delfínům potvrdili roli favorita a začínají sbírat body. Mexico uhájilo vítězství proti namlsané Seš-losti, DG303 si v poklidu zastřílelo proti Sokolské louce, drůbežáři stále čekají na první letošní body, když podlehli 5 Samycím a premiérové vítězství stále vyhlíží také Chill. Ten ve šlágru 3. kola podlehl Siberii a cesta do Design Elektro FINAL4 semu značně komplikuje.


OC Delfín – FC Kapr 3:7 (1:4)
Branky: Kalianko, Svatoš, Urban – Linhart 2, Moudrý 2, Pojer, Hojdekr, Rauscher Jak.
ŽK: Roučka (OC Delfín)
Penalty: 3:2
OC Delfín: Vondrášek-Kalianko, Svatoš, Krejčí, Krygel, Parýzek, Urban, Turek L., Roučka
FC Kapr: Babický-Linhart, Rauscher Jak., Pojer, Kovařík, Staněk, Hojdekr, Moudrý, Smékal, Rottenborn, Picka

3. kolo odstartovalo akvaristickým derby. Od prvních minut patřila palubovka kaprům a ti soupeře s přehledem přehrávali. Poločas sice mohl být výsledkově přesvědčivější, jenže kapří koncovka byla marná. Druhá půle byla ze strany favorita velmi vlažná a hra se trochu vyrovnala. Přesto si kapři připsali první letošní výhru.


FC Mexico – Seš-lost 3:2 (1:2)
Branky: Šimčík, Gažík, Beneš – Hoch 2
ŽK: Šimčík, Žurek J. - Funda
Penalty: 2:1
FC Mexico: Turek M.-Kadlec, Šimčík, Žurek R., Gažík, Pícha, Beneš, Kochma, Žurek J.
Seš-lost: Přibyl-Dušek, Hoch, Funda, Želízko, Hudák, Polanský, Bína, Brabec

Od začátku byla vidět na obou týmech jistá nervozita a nikdo nechtěl udělat chybu, na kterou čekal soupeř. Seš-lost letos střelecky táhne Hoch a potvrdil to i v tomto zápase, když poslal svůj tým do vedení uř 2:0. Mexico se však nesložilo a ještě do přestávky snížilo. Po změně stran měla hra pěkné tempo a šance byly vidět na obě branky. Mexicu se podařilo vyrovnat a do konce utkání zbývalo stále dost času. Asi 4 minuty před koncem zahrála Seš-lost velmi špatně roh a z rychlého protiútoku Mexico strhlo vedení na svoji stranu. Závěr už pak zvládlo ubránit a ukořistilo důležité vítězství.


DG303 – Sokolská louka 10:0 (4:0)
Branky: Bečvář 5, Bakula 2, Lošek 2, Volmut
ŽK: Brůžek Jak. (Sok. Louka)
Penalty: 0:2
DG303: Barbotkin-Sládek, Bakula, Lošek, Volmut, Rauscher Jar., Bečvář
Sok. Louka: Liška-Brůžek Jin., Profant, Machnyk, Kapusta, Novák P., Kvapil, Brůžek Jak.

Kubičku v brance sokolíků musel nahradit Liška. DG303 bylo jasným favoritem zápasu a to dokazovalo od úvodních minut. Na branku sokolíků se valil jeden útok za druhým. Nakonec se konečný výsledek zastavil na skóre 10:0, který hovoří za vše. Nejvíc branek si zapsal Bečvář a to rovnou 5.


Vodňanská drůbež – 5 Samyc 4:8 (2:4)
Branky: Křenek 3, Rokůsek – Budín 2, Skála 2, Fux 2, Tesař J., Kopecký
ŽK: Kopecký (5 Samyc)
Penalty: 3:2
Vod. Drůbež: Vondrka-Šácha, Brtna, Valenta, Tesař V., Křenek, Rokůsek, Švec
5 Samyc: Budín-Skála, Tesař J., Marchal, Fux, Šulc J., Kopecký, Šulc S., Mahák

5 Samyc už pár let omlazují kádr a výsledky se začínají dostavovat. O tom se přesvědčila i Vodňanská drůbež. Samyce rivala přehrávaly a snáze se dostávaly do šancí. V brance jim navíc dobře chytal Budín, který likvidoval pokusy drůbežářů a navrch vstřelil i dvě branky. Po výsledkově stejných poločasech vyhrál tým 5 Samyc zaslouženě a jistě může potrápit i větší favority.

Chill – Siberia 4:5 (2:3)
Branky: Benedikt O., Varyš, Šteier, Färber – Carda 2, Volf P., Míka, Glaser
ŽK: Benedikt L, Šteier, Malík – Míka, Sedlák
ČK: Sedlák (2xŽK) (Siberia)
Penalty: 1:2
Chill: Folta-Benedikt O., Benedikt L., Varyš, Šteier, Färber, Chalupský, Hrachovec, Otepka, Malík
Siberia: Martin-Volf P., Míka, Glaser, Carda, Sedlák, Goretki, Škoda, Jansa

Na závěr kola přišel nejspíše přimý souboj o FINAL4. Jak je u zápasů Chillu zvykem, tempo hry bylo vysoké již od začátku. Do vedení se rychle dostali právě fialoví, ajenže Siberia dokázala odpovědět. Chill přesto dál tvrdě útočil. Siberia se však poučila z předchozích zápasů a hrála více jako tým. Už to vypadalo, že se půjde do pauzy za nerozhodného stavu, ale 5 vteřin před půlí se dostala Siberia do vedení. Ve druhé části vedení navýšila a vypadalo to na rozhodnutý duel. Chill ale dostal možnost snížit z pokutového kopu, jenže kanonýr Varyš tentokrát selhal. Siberia si pak náskok hlídala až do samotného závěru a připsala si velmi důležitou výhru. Naopak Chill se dostal do těžké situace a o FINAL4 bude muset těžce bojovat.


Utkání řídil rozhodčí Petr Šafránek.

© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz