Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Výstupy z předsezónní schůze 2018
| bakeero

Výstupy z předsezónní schůze 2018

V sobotu 3. listopadu 2018 proběhla v restauraci Pod Věží tradiční předsezónní schůze zástupců klubů. Níže vás seznámíme s výstupy, které přinesla.

Jako první přišlo na řadu tradičně to nejdůležitější; startovné. Jeho výše je stejná již několik let, tj. 6 500 Kč / tým. Startovné je třeba odevzdat nejpozději ve 3. kole - tj. v neděli 2. prosince 2018. Tým, který do tohoto termínu neodevzdá startovné bude mít zablokovanou soupisku a nebude moci doplňovat hráče!

Zástupci klubů byli seznámeni s novým generálním sponzorem soutěže, kterým je Vodňanská drůbež, a.s.. Všichni se jednomyslně shodli na tom, že prostředky, které sponzorstvím získáme, je potřeba zainvestovat do věcí, ze kterých bude soutěž profitovat douhodobě. Jako první se zástupci klubů shodli, že pořídíme 2TB USB flash disk, na který budou zálohovány veškeré materiály související s Vodňanskou ligou a to již od 0. ročníku. Díky videozáznamům totiž roste prostor potřebný pro archivaci celkem razantně a pro zajímavost; v současnosti je datový objem archivu Vodňanské ligy bezmála 400 GB.

MIMOŘÁDNÉ TRESTY K POSLEDNÍMU ZÁPASU SEZÓNY 2017/2018

Potom přišlo na řadu méně příjemné téma. Projednávání trestů pro účastníky incidentu z posledního zápasu sezóny 2018/2019. Po diskuzi, která byla vedena se zástupci Chillu už na konci minulé sezóny, navrhoval zástupce DG303 a hlavní pořadatel Rostislav Bakula následující tresty; pro hráče D. Rusína (Chill) 3 zápasy STOP kvůli hrubému faulu na J. Hornáta (DG303), 2 zápasy STOP pro hráče Z. Lišku (DG303) za atak na D. Rusína a 1 zápas STOP pro hráče M. Färbera (Chill) za další atak na Z. Lišku. Záměrem bylo odstupňovat tresty dle toho, jak šly prohřešky po sobě.

Z diskuze však vyplynul návrh, aby tresty byl následující a to se nakonec odhlasovalo poměrem 4:3 (DG303 a Chill neměly hlasovací právo); D. Rusín 3 zápasy STOP, Z. Liška 2 zápasy STOP a M. Färber 2 zápasy STOP.

Věřím, že tyto tresty alespoň částečně pomohou k tomu, abychom se k sobě na palubovce chovali opravdu ohleduplně a k podobně zbytečným incidentům nedocházelo. Rozhodčí ani letos nebudou tolerovat hrubou hru u mantinelů, na což apelujeme už několik let.

Pro případy, kdy bude potřeba řešit podobné případy, bylo stanoveno, že o trestech bude rozhodovat komise složená ze zástupců klubů (vyřazeny budou 2 týmy, kterých se incident týká) + zapisovatel utkání. A to z důvodu toho, že zapisovatel je přítomen všem utkáním, je v rámci možností nezávislý a především i proto, že doplní počet členů komise na lichý počet, takže nemůže dojít k patové situaci.

Dále došlo k drobné aktualizaci pravidel; s definitivní platností končí dodatečné omilostňování hráčů, kterým bylo uděleno STOP. Soupiska je dostatečně široká (15 jmen), hrajeme pouze 13 kol a pokud někdo ví, že mu hrozí třetí žlutá karta, musí zkrátka utkání odehrát tak, aby ji nedostal, nebo počítat s trestem.

Od hlavního pořadatele Rostislava Bakuly padl také návrh, zda by se od příštího ročníku nehrálo finále a celé poslední kolo pouze na jeden zápas, aby se zvýšila atraktivita soutěže. K tomuto tématu se vrátíme ještě později, ale prvotní reakce ukazují, že většina zástupců je pro zachování současného modelu.


Žádné další novinky nebyly projednány, ale pro jistotu si můžete připomenout výstupy ze schůze v roce 2017, kde si osvěžíte loňské změny. Schůze proběhla za účasti 8 klubů - chyběli pouze zástupci FC Kapr a Chill.

© VODŇANSKÁ LIGA 2020 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz