Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Alternativy pro složení semifinálových dvojic
| bakeero

Alternativy pro složení semifinálových dvojic

Před posledním kolem STATOM základní části se na diskuzi rozběhla poměrně živá debata o tom, jak výsledky nejlepších týmů ovlivní konečnou tabulku a tím pádem také složení semifinálových dvojic.

Proto přinášíme článek, který se věnuje právě této problematice - oproti původnímu plánu s předstihem už dnes. Podívejme se tedy, jaké alternativy mohou nastat. Jeden fakt už je jistý teď; nikdo z elitní trojice neklesne na čtvrtou pozici.

Varianta A
V prvním možném scénáři počítáme s tím, že DG303 porazí Chill a FC Mexico zvítězí nad nováčkem OC Delfín. Všechny 3 vedoucí týmy by pak měli shodný počet 22 bodů a konečné pořadí by určila minitabulka, kterou si můžete prohlédnout níže. Vzhledem k okolnostem by nebylo třeba počítat skóre a semifinálové dvojice by tvořili FC Mexico (1.) vs. Sokolská louka / FC Kapr (4.) a DG303 (2.) vs. Chill (3.).

  Tým Vítězství Remízy Porážky Body
1. FC Mexico 1 1 0 4
2. DG303 1 0 1 3
3. Chill 0 1 1 1


Varianta B

Ve druhém scénáři kalkulujeme s možností, že Chill porazí DG303. Pokud by se to fialovým skutečně povedlo, výsledek zápasu FC Mexico - OC Delfín už by neměl vliv na složení semifinálových dvojic. Došlo by pouze na kosmetickou úpravu toho, kdo skončí na 2. a 3. místě a semifinálové dvojice by vypadaly následovně; Chill (1.) vs. Sokolská louka / FC Kapr (4.) a DG303 (2. / 3.) vs. FC Mexico (2. / 3.).


Varianta C

Ve třetím scénáři počítáme s vítězstvím DG303 nad Chillem a velice nepravděpodobným zaváháním FC Mexico proti OC Delfín. V tomto případě by pak STATOM základní část ovládli žlutočerní, protože by měli lepší vzájemný zápas s Chillem, jenž by klesl na 2. příčku. Třetí by skončilo FC Mexico a semifinálové dvojice by měli složení DG303 (1.) vs. Sokolská louka / FC Kapr (4.) a Chill (2.) vs. FC Mexico (3.).S největší pravděpodobností to tedy bude ostře sledovaný duel mezi Chillem a DG303, který určí složení semifinálových dvojic i konečné pořadí na špičce STATOM základní části. FC Mexico by totiž v utkání s nováčkem OC Delfín nemělo zaváhat, jenže všechno je to pouze teorie.

Jak to nakonec dopadne ve skutečnosti se přijďte podívat v sobotu 12. ledna 2019 do vodňanské víceúčelové haly.

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz