Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
Kdo prožije po pěti letech návrat do elitní čtyřky?
| bakeero

Po 7. kole Vodňanské ligy 2018/2019 je víceméně rozhodnuto o tom, kdo má ještě šanci probojovat se do letošního Design Elektro  FINAL4. A nebyl by to osud, kdyby nerozdal velice zajímavé karty.

Vedoucí Chill už má účast v bojích o velký putovní pohár jistou. A také duo FC Mexico, DG303 je skutečně jen kousek od definitivního postupu do vyřazovací části. Největší boj se tak dle předpokladů strhne o poslední (čtvrté) postupové místo.

Tam zatím tahají za delší konec kapři, kteří drží 4. příčku s 13 body, ale jen o jediný bodík za nimi jsou sokolíci. V 8. kole navíc dojde na klíčový duel, protože na sebe narazí právě tito dva adepti FINAL4. Vítěz zápasu bude mít obrovskou šanci udržet se v elitní čtyřce, protože v posledním 9. kole STATOM základní části čekají na oba soupeře papírově slabší váhy; FC kapr vyzve Oranjes a Sokolská louka se postaví Seš-losti.

Shodou náhod se poslední účast obou týmů ve vyřazovací části datuje do ročníku 2013/2014, kdy na sebe při premiéře hracího systému FINAL4 narazily v semifinále. Spokojenější tenkrát odcházela Sokolská louka, která po vítězstvích 2:1 a 3:0 proklouzla až do finále, kde nakonec podlehla DG303, ale i tak jde o doposud nejlepší výsledek klubu, protože na stříbrnou příčku sokolíky před sezónou nikdo netipoval. Kapři si tenkrát spravili chuť v souboji o 3. místo, když na penalty porazili FC Mexico - rozhodující pokutový kop tehdy proměnil člen Klubu ligových legend Vráťa Tondr. Níže si můžete připomenout semifinálové duely FC Kapr a Sokolské louky včetně komentářů k oběma zápasům.

1. semifinále 2013/2014
Sokolská Louka – FC Kapr 2:1 (0:1)
Branky: Řepa, Kiš – Budín
ŽK: Dunovský M., Ciml J. (oba Sokolská Louka)

První semifinále začalo v opravdu vysokém tempu, ale s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Postupně však prvotní tempo opadlo a oba soupeři hráli převážně ze zabezpečených obran, což v první půli více vycházelo Kaprům a po zásluze odcházeli do pauzy s těsným vedením. Ve druhém poločase lépe začala Sokolda a brankář Kaprů měl plné ruce práce. Sokolíci postupně dostávali obránce Kaprů do stále většího tlaku a 10 minut před koncem se jim podařilo vyrovnat. Od této chvíle byla hra velmi vyrovnaná a vypadalo to, že zápas skončí remízou, ale 2 minuty před koncem se Kaprům nepovedla rozehrávka a při pokusu o odkop se míč odrazil přímo před útočníka Sokoldy, který sám postupoval na brankáře a střelou k tyči otočil zápas. Těsné vedení si již Sokolíci pohlídali, ale odvetné semifinále nabídne ještě velký boj o postup do finále.

2. semifinále 2013/2014
FC Kapr – Sokolská Louka 0:3 (0:2)
Branky: Kapusta R. 2, Kiš (oba Sokolská Louka)
ŽK: Štěch – Kapusta M., Ciml J.

Před druhým semifinále na tom byla lépe Sokolská louka, která sice první zápas vyhrála 2:1, ale jednobrankový rozdíl předznamenával velkou bitvu. Od začátku zápasu byli aktivnější kapři a vytvářeli si obrovské šance, které ale likvidovala obrana sokolíků v čele Milanem Tesařem v brance. Sokolíci dnes hráli především na protiútoky a do poločasu se jim podařilo dva z nich proměnit, a tak do přestávky odcházeli s poklidným dvoubrankovým (v celkovém součtu již tříbrankovým) vedením. Kapři pak od začátku druhé půle nedávali sokolíkům skoro žádný prostor a jejich tlak se neustále zvytšoval. Sokolda dnes ale podávala v obraně suverénní výkon a veškeré šance kaprů likvidovala. Svůj náskok s přehledem držela a když se v závěru parádní střelou do šibenice trefil Radek Kapusta, stanovil tak dnešní konečný výsledek na 3:0. Sokolská louka se tak poprvé ve své historii podívá do finále ligy, kde se střetne s vítězem základní části DG303. Letos výborně hrající Kapři změří své síly s FC Mexico v souboji o bronz.

Je tedy jasné, že jeden z týmů si letos prožije svůj velký návrat do FINAL4 a to po dlouhých 5 letech! Koho favorizujete? A jaké šance dáváte oběma týmům v semifinálových bojích? Podělte se o svůj názor v komentáři pod článkem.