Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Týmy hlásí nové tváře. Kdo je kdo?
| s.zelizko

Týmy hlásí nové tváře. Kdo je kdo?

Vodňanská liga hlásí nové muže na palubovce! Hned osm z deseti týmů posílilo, někteří dokonce o hodně zajímavá jména. Pojďme si v dnešním článku představit posily jednotlivých týmů a podívejme se, kdo věří až tak, že tým neposílil ani o jedno jméno.

Letošní nováček OC Delfín má ve svém týmu spoustu úplných nováčků soutěže, ale zároveň i hráče, kteří si už Vodňanskou ligu zahráli. Mezi úplné novice patří brankář Jaroslav VondrášekDavid RoučkaJosef SchwarzJan KaliankoJakub SvatošGustav Orság (všichni hráči FK Vodňany), tři nové zástupce má z řad FC Písek, kterými jsou KulíkKvasnička a NosekJakub Daniel obléká dres TJ Číčenice společně s Vladislavem Markem. A nyní k hráčům, kteří si už Vodňanskou ligou prošli minimálně jeden rok; jsou to Petr Štěch z FK Chelčice, Josef Moudrý, který střílí góly za TJ Dříteň, Tomáš Šmíd, který se věnuje jen Vodňanské lize a velký fotbal už nehraje a poslední není nikdo jiný než Miroslav Kašpar přezdívaný Casemiro z TJ Čestice.

Sokolská louka v posledních letech moc neměnila, ale před touto sezonou jí odešlo několik hráčů, a tak doplnění týmu musela řešit. Na tento ročník posílila hned o 4 jména. Tým posílili Martin Kvapil, který nastupuje ve velkém fotbale za TJ Šumavan Vimperk, Petr Volf z FC Mariner Bavorovice, Jakub Brůžek z TJ Drahonice a v neposlední řadě známé jméno Ondřej Sajtl, který momentálně působí v Rakousku v týmu SC Gmünd a před lety hrál např. v SK Dynamu České Budějovice nebo třetiligovém FC Písek.

Také Kapři museli před tímto ročníkem shánět náhrady. Bylo totiž dopředu avizováno, že tým bude nejspíš mít problémy se složením kádru. Nakonec se vše povedlo a za Kapry nastoupili poprvé bratři Kovaříci (Marek a Tomáš - oba hrají za TJ Dříteň) a Dennis Rottenborn, který hraje za FC Mariner Bavorovice a v minulosti také nastupoval v dresu SK Dynamo České Budějovice.

Seš-lost i tento rok trošku pozměnila kádr a doplnila tým o nové mladé hochy. Jedním z nich je Jan Hoch, který společně s Milanem Brabcem obléká dres TJ Osek. Tým doplnil také vodňanský středopolař/obránce Ondřej Hudák a jako možnou náhradu v nepřítomnosti hlavního gólmana si mladíci sehnali Davida Přibyla, který strážil svatyni např. ve Viktorii Plzeň v mládežnickém věku a nyní operuje na jihu Čech v týmu SK Siko Čimelice.

Nové fotbalové kusy se našly i v Chillu. Složení týmu doplnili jak mladí hráči, tak i jeden zkušený ostřílený mazák, kterým je Josef Chalupský momentálně hrající za FK Chelčice. Z mladších řad přetáhli fialoví do svého týmu z Kaprů Dominika Foltu, který nastupuje za Sokol Bavorov a z Oranjes Tomáše Koubu, který obléká stejný dres jako David Lafata a to dres FK Olešníku. Další posilou je Jan Linhart z FK Lažiště a do brány se po odchodu Davida Jandy postavil Michal Pečený.

5 Samyc posílilo tento rok pouze o jedno jméno a tím je Jakub Beran. Jeho působiště ve velkém fotbale je v SK Lhenice.

Mexico do svých řad povolalo jednu novou tvář, která dokonce nastoupila ve Španělsku na ME v sálové kopané do 21let a domů odjel se zlatou medailí. Jeho jméno je Karel Pícha, takže určitě je na co se těšit.

Oranjes pak hlásí tři posily do svého kádru. Ze Sokoldy přetáhli Františka Malchera, který nastupuje za Fulnek, dále připlouvá Ondřej Hanžl, který na zimu odloží dres SKP ČB a vymění ho společně s vodňanským Alešem Brtnou právě za dres oranžový.

Jediné dva týmy tak zůstaly naprosto beze změn. Jsou to věční rivalové Vodňanská drůbež a DG303. Soupiska obou týmů je dostatečně kvalitní a zkušená, takže nepotřebovala žádnou aktualizaci. Uvidíme jak tyto týmy obstojí oproti posíleným týmům, které jsme v dnešním článku představili.

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz