Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
| bakeero

Z archivu ligy: Sokolská louka - DG303 (2013/2014)

Na našem Youtube kanálu už jsme vám v rubrice Z archivu Vodňanské ligy nabídli 3 zajímavá videa a dnes přinášíme další střípek z historie.

Nalezli jsme fragment z utkání 4. kola sezóny 2013/2014 mezi Sokolskou loukou a DG303. Tehdy překvapivě triumfovali sokolíci a později to dotáhli dokonce až do finále celé ligy, kde se utkali právě s DGčkem.

To už se však v zápasech o mistrovský titul nenechalo zaskočit a po dvou vítězstvích (5:1 a 6:2) odstartovalo svou vítěznou šňůru, kterou drží dodnes.

Sokolská Louka – DG303 4:1 (1:1)
Branky: Ciml M. 2, Ciml J., Dunovský – Kukla
ŽK: Brtna, Kapusta R., Dunovský – Kukla, Polák, Vorel Z.
Penalty: 1:3

V souboji o první místo se dala očekávat velká bitva, která přilákala do ochozů velký počet fanoušků. Oba týmy předváděli velmi rychlý a důrazný fotbal. Do vedení se dostalo celkem rychle Dégéčko, když se sólově přes tři hráče Sokoldy prosadil Kukla. Sokolíci ale postupně v závěru poločasu svého soupeře zatlačili více k jejich bráně a podařilo se jim do pauzy vyrovnat. Druhý poločas předváděli brankáři obou týmů parádní zákroky a tak nikdo předem nemohl říct jak tento duel dopadne. Hráčům DG ale nějak začali docházet síly a tak Sokolíci převzali iniciativu zápasu do své moci a rychlými třemi góly rozhodli zápas ve svůj prospěch. Letošní forma Sokoldy je famózní; doposud zatím neztratila ani bod a právem se vyhřívá na čele tabulky.