Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Tečka za sezónou 2017/2018
| bakeero

Tečka za sezónou 2017/2018

Vodňanská liga má za sebou v pořadí už 24. ročník. V soutěži jsme přivítali další nový tým, oslavili všechny vítěze a vzdali hold poraženým týmům. Společně jsme prožili tříměsíční kolotoč zápasů, který nás každou neděli sváděl do víceúčelové haly, kde jsme s napětím sledovali zápasy i příběhy, které se na jejich pozadí odehrávaly. Za ty 3 měsíce bych chtěl poděkovat v první řadě pořadatelskému týmu.

Děkuji tedy rozhodčím letošního ročníku Petru Šafránkovi, Lukáši Říhovi a Davidu Rothschedlovi, zapisovateli a zpravodajovi utkání Petru Koutskému (který si ale letos také osahal píšťalku), statistikovi Lukáši Filipovi, kameramanovi Michalu Koutskému, fotografům Vanese Hrbkové a Vladimíru Petříkovi. Právě tito jmenovaní odvedli největší kus práce. Děkuji také Petru Novákovi, který na závěrečné vyhlašování výsledku zapůjčil projektor.

Poděkování ale patří také našim drahým sponzorům, bez kterých by se Vodňanská liga nemohla posouvat dál. Konkrétně pak městu Vodňany, stavební společnosti STATOM Tomáše Staňka, elektrikářské firmě Design Elektro Martina Fialy, strojírenskému podniku STS Prachatice, protivínskému pivovaru Platan a restauraci Pod Věží. DĚKUJEME!

Mediálními partnery Vodňanské ligy letos byly Vodňanské ozvěny, Infocentrum Vodňany, Jihočeské týdeníky a portál Jihočeský fotbal.cz. Všem děkujeme za mediální podporu i zájem o naší soutěž.

Letos jsme krom ryze fotbalových aktivit rozjeli také petici za nový gumový povrch ve víceúčelové hale. Už jsem bohužel zaregistroval i negativní zvěsti o tom, že na gumovém povrchu se nebudou moci pořádat plesy, pokládat koberce atd. Není to pravda. Z vlastní zkušenosti mohu doložit, že na gumový povrch se koberce pokládají úplně stejně snadno a bez následků, jako na palubovku. Může se po něm také jezdit s těžkými vozíky na kolečkách apod., jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii, kterou jsem pořídil v hale, kde na tomto povrchu hrajeme už cca 10 let a je stále jako nový.

Navíc se ukázalo, že jde o řešení, kdy je guma nalepená na původní palubovku, což dozajista snižuje pořizovací náklady.

Zkrátka gumový povrch nepředstavuje pro současný provoz haly žádné omezení. Jediné, co se s jeho instalací změní bude to, že sportovci budou mít lepší podmínky pro své sporty. Plesů se to žádným způsobem nedotkne. Nenechte se tedy vystrašit podobnými poplašnými zprávami a podpořte naší petici svým podpisem. Na současném povrchu se totiž Vodňanská liga nedá hrát donekonečna, je potřeba podmínky pro sportovce zlepšit. Na Městském úřadě Vodňany jsme se setkali s pochopením a já věřím, že nového gumového povrchu se v horizontu několika let skutečně dočkáme.


Dnešním článkem tedy píšeme definitivní tečku za ročníkem 2017/2018. Už za pár měsíců ale začneme plánovat ten další. A pokud by se vám po Vodňanské lize stýskalo, můžete si čekání na další sezónu zkrátit třeba listováním v nejnovější ročence.

Díky všem a mějte krásný rok 2018.

Rostislav Bakula
hlavní pořadatel Vodňanské ligy

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz