Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Nejlepší individuality sezóny 2017/2018
| bakeero

Nejlepší individuality sezóny 2017/2018

V sobotu jsme na závěrečném vyhlašování výsledků sezóny 2017/2018 krom nejlepších týmů odměňovali také nejlepší individuality.

All Star tým 2017/2018
Do diváckého hlasování o nejlepší sestavu 24. ročníku Vodňanské ligy se zapojilo rekordních 204 hlasujících! Svými hlasy zvolili následující borce. Na fotce výše zleva doprava: Roman Žurek (FC Mexico), Miroslav Turek (FC Mexico), Jan Hornát (DG303), David Bečvář (DG303), Jan Žurek (FC Mexico).

Brankář: Miroslav Turek (FC Mexico)
Nezpochybnitelná persona v brance FC Mexico. Letos se navíc naplno projevila důležitost tohoto hráče pro tým, protože v zápasech, kdy nemohl vinou zranění nastoupit, se Mexico vesměs trápilo.

Obránce: Roman Žurek (FC Mexico)
V kádru FC Mexico je většina obránců hodně ofenzivních, ale Roman Žurek letos patřil k těm nejproduktivnějším. Defenzivní činnost si navíc plnil většinou bez zbytečných faulů, čímž přispíval ke konstruktivnímu zakládání protiútoků, ze kterých pak těžili i jeho spoluhráči.

Obránce: Jan Hornát (DG303)
Jedna z nejvýraznějších osobností celé ligy za poslední dekádu. Kreativní obránce mistrovského DG303 znovu získal suverénní počet hlasů a v ideální sestavě ligy se objevil už posedmé.

Útočník: Jan Žurek (FC Mexico)
Jeden z loňských objevů sezóny do 21 let zaujal diváky i letos a svými výkony rozhodně nezklamal. Naopak! Potvrdil, že FC Mexico se může ve Vodňanské lize v příštích letech ještě zlepšovat.

Útočník: David Bečvář (DG303)
Také druhý útočník letošního All Star týmu byl loni objevem sezóny do 21 let. A také on si svoji výkonnost dokázal udržet na hodně vysokém standardu. Oproti minulé sezóně si navíc polepšil střelecky a s 21 přesnými zásahy letos skončil mezi střelci na 3. místě.

Objev sezóny do 21 let
Tuhle kategorii jsme loni vyhlašovali poprvé, protože se sešlo hned několik zajímavých mladých hráčů, kteří si nějakou cenu zasloužili. A našli se i letos, takže cenu si (bez určení pořadí) odnesli následující borci; Petr Pasecký (FC Mexico), Matyáš Babka (TK Rumpál), Michal Mahák (5 Samyc).

Petr Pasecký (FC Mexico)
Zdaleka neodehrál celou sezónu, ale už si stačil vybudovat pověst hráče s vynikající střelou. Dvanáct branek je na těch několik zápasů, které navíc odehrál i ve FINAL4, opravdu úctyhodný počin a pro Mexico další příslib do příštích sezón.

Matyáš Babka (TK Rumpál)
Hbitý štírek v dresu nováčka TK Rumpál vynikal především rychlostí a skvělým vedením míče. A také on je pro svůj tým příslibem především do budoucna. Uvidíme, jak se podaří nasbírané zkušenosti uplatnit třeba už příští ročník.

Michal Mahák (5 Samyc)
Samyce letos znovu osvěžily kádr o mladší ročníky a do posledního kola sahaly po zopakování svého historického maxima. Michal Mahák letos nastoupil k 8 zápasům a zaznamenal 5 branek, čímž naznačil, že by v budoucnu mohl nahradit dlouholetou střeleckou oporu 5 Samyc Marka Kopeckého.

Nejlepší hráč 2017/2018: Jaromír Vorel (DG303)
Střelec, dříč i nepřehlédnutelná osobnost v jednom. Možná, že letos nevsítil až tolik branek (i přesto jich stihl v 10 zápasech 18), ale jeho význam pro hru mistrovského DG303 je klíčový. Spoluhráče dokáže svým výkonem strhnout i podpořit důležitými brankami. Nadstandardní výkonnost si navíc drží fakticky celých 5 let, co obléká žlutočerný dres.

Nejlepší brankář 2017/2018: Miroslav turek (FC Mexico)
Jak už bylo napsáno; tohle je nezpochybnitelná osobnost, která táhne FC Mexico. Bez něj se tým na hřišti jakoby hledá a i proto si letos Miroslav Turek odnesl cenu pro brankáře All Star týmu i nejlepšího brankáře sezóny. Za svůj tým odchytal 75 zápasů v řadě a bůhví, jak by letos vypadaly stupně vítězů, kdyby se ke konci základní části nezranil.

Nejlepší střelec 2017/2018: Jaroslav Volmut (DG303)
I přes svůj stále ještě mladý věk už je to matador v dresu DG303. Byl u všech titulů a roky to byl právě on, kdo žlutočerné střelecky táhl. Poslední sezóny už má v tomto ohledu podporu i od dalších spoluhráčů, nicméně letos si po několikaleté pauze vystřílel korunku pro krále střelců právě on sám. A to především díky výkonům a brankám ve FINAL4, takže tenhle titul je opravdu ve správných rukou.

Všem oceněným ještě jednou blahopřejeme!

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz