Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
O petici za nový gumový povrch jsme jednali na radnici
| bakeero

O petici za nový gumový povrch jsme jednali na radnici

V pátek 9. února 2018 nás na Městském úřadu ve Vodňanech přijal pan místostarosta Milan Kodádek, se kterým jsme probírali situaci ohledně nového gumového povrchu ve víceúčelové hale i naší petici na toto téma.

Na schůzku měl původně dorazit pan starosta Václav Heřman, ale kvůli služebním povinnostem se nakonec nemohl zúčastnit.

S panem Kodádkem jsme se shodli na tom, že víceúčelová hala si zaslouží investice nejen do hrací plochy, ale také do zázemí a dalších prostor. Ohledně gumového povrchu došlo ke shodě, že tato technologie se nám jeví jako nejlepší řešení. Otázkou další komunikace (s výrobci a dodavateli) pak bude upřesnění specifických požadavků, které víceúčelová hala má. Jde především o možnost položení tanečního parketu i ukotvení dalšího sportovního náčiní (např. sítě na tenis apod.), aby hala splňovala podmínky jak pro sport, tak pro pořádání kulturních akcí. Určitě ale nebudeme první, kdo bude mít podobné požadavky, takže věříme, že výrobci dokážou nabídnout vhodné řešení - první kontakty už ostatně proběhly.

Ohledně financování této akce jsme se rovněž shodli na tom, že by bylo nejvhodnější využít některého z dotačních programů. Ať už Evropské unie, nebo republikových. S ohledem na to je ale zřejmé, že nového povrchu se (nejspíš) nedočkáme třeba hned příští rok. Bude potřeba udělat si rešerše a informovat se, jak podobné prostory řešili v okolních městech. Nikdo z nás nechce přijít s rychlým řešením, které však nebude mít odpovídající kvalitu. V souvislosti s tím padla v úvahu i možnost, že než zajistíme instalaci nového gumového povrchu, dostala by současná palubovka alespoň čerstvý nátěr.

Město už v minulosti podalo několik žádostí o dotace na víceúčelovou halu, ale bohužel zatím neúspěšně. Rozhodně si tedy je situace vědomo a koná. I proto se celá schůzka nesla v pozitivním duchu a jsme rádi, že naše iniciativa našla patřičnou odezvu.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

Za petiční výbor
Rostislav Bakula
hl. pořadatel Vodňanské ligy

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz