Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Nový povrch ve víceúčelové hale zase o kousek blíž!
| bakeero

Nový povrch ve víceúčelové hale zase o kousek blíž!

V pátek 15. února 2019 jsme o novém povrchu do víceúčelové haly jednali se starostou města panem Němečkem a z této schůzky vám dnes přinášíme shrnutí.

Od naší první iniciativy ohledně petice za nový gumový povrch uplynul zhruba rok. Celý proces se s aktivní odezvou potkal už u minulého vedení města a také nově zvolená garnitura vnímá potřebu (nejen) s povrchem ve víceúčelové hale něco dělat. Aktuální stav nabízí dvě možná řešení;

  1. Celková rekonstrukce haly v řádech milionů korun, na kterou je připraven kvalitní projekt, s nímž bude město žádat o grant ještě tento rok. V tomto scénáři je počítáno s novou dubovou podlahou.
  2. Povrchové zbroušení stávajícího povrchu a jeho nalakování. V hale se bylo podívat několik firem a my jsme panu starostovi přenechali jednu z konkrétních nabídek, která se nám jevila jako nejlépe zpracovaná a nabízela nejpodrobnější analýzu stávajícího stavu i možná technická řešení pro rekonstrukci.

Pokud tedy nevyjde žádost o grant, město by zvážilo rekonstrukci povrchu z vlastního rozpočtu a nadále by se snažilo získat dotaci na celkovou rekonstrukci. Renovaci totiž potřebuje nejen povrch, ale také zázemí a další části víceúčelové haly.

Ze vzájemné komunikace s firmami vzešel poznatek, že pro naše účely není klíčový gumový povrch, ale zcela vyhovující by byly také parkety z dubového dřeva. Ty by totiž lépe vyhovovaly také víceúčelovému zaměření haly a pořádání plesů.

Závěrem bych rád poděkoval všem osobám zastupujícím v průběhu roku město i všem signatářům petice a zástupcům dalších sportů, kteří se zasloužili o to, že téma nového povrchu se nám podařilo zvednout a dostat na seznam témat, o kterých se na městě jedná. V nejbližších dnech proběhne oficiální předání petice a o dalším vývoji vás samozřejmě budeme informovat.

Rostislav Bakula
hlavní pořadatel Vodňanské ligy

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz