Oficiální stránky soutěže, která se hraje už od roku 1994
>> kompletní přehled zápasů <<
Nejlepší individuality sezóny 2018/2019
| bakeero

Nejlepší individuality sezóny 2018/2019

V sobotu jsme na závěrečném vyhlašování výsledků sezóny 2018/2019 krom nejlepších týmů odměňovali také nejlepší individuality.

All Star tým 2018/2019
Do diváckého hlasování o nejlepší sestavu jubilejního 25. ročníku se zapojilo bezmála 200 hlasujících, kteří svojí volbou určili následující ideální sestavu; (na fotce výše zleva) Petr Pasecký (FC Mexico), Miroslav Turek (FC Mexico), Jakub Varyš (Chill), Jan Hornát (DG303), Jaroslav Volmut (DG303). 

Brankář: Miroslav Turek (FC Mexico)
Poprvé v historii All Star týmu se stalo, že 3x v řadě fanoušci zvolili stejného brankáře. Tenhle fakt mluví sám za sebe, ale Miroslav Turek znovu potvrzoval také na palubovce, že patří k nejvýraznějším a nejkvalitnějším brankářům Vodňanské ligy posledních let.

Obránce: Petr Pasecký (FC Mexico)
Loňský objev sezóny do 21 let potvrdil, že tahle volba byla správná. Letos to dlouho vypadalo, že si dojde také pro korunu pro krále střelců, ale to se nakonec i vinou karetního trestu nepovedlo. Nicméně najde se někdo, kdo by si nevsadil, že třeba už příští sezónu to nevyjde?!

Obránce: Jan Hornát (DG303)
Jedna z nejvýraznějších osobností historie celé ligy. Mistrovské DG303 se znovu mohlo spolehnout na jeho kreativitu i cit pro hru a letos navíc také poměrně vysoký počet vstřelených branek (11). V All Star týmu se objevil už poosmé!

Útočník: Jakub Varyš (Chill)
Jeden z nejpilnějších střelců posledních let znovu usiloval o titul nejlepšího šutéra také letos. Kvůli zranění přišel o několik posledních kol, nicméně fanoušci na něj nezapomněli a svými hlasy ho poprvé nominovali do ideální sestavy soutěže.

Útočník: Jaroslav Volmut (DG303)
Loňský nejlepší střelec sice neměl tak přesnou mušku jako minulý rok (letos 20 vstřelených branek), ale jeho hra snesla ta nejpřísnější měřítka. Znovu patřil k hlavním ofenzivním tahounům DG303 a řadí se tak mezi pilíře rekordní šňůry žlutočerných.

Objev sezóny do 21 let
Tuhle kategorii jsme letos vyhlašovali potřetí a znovu jsme našli trojici plejerů, kteří ve Vodňanské lize nastoupili poprvé a nebylo jim ještě 21 let. Cenu si (bez určení pořadí) odnesli následující borci; Karel Pícha (FC Mexico), Mikuláš Jáša (FC Kapr), Milan Brabec (Seš-lost).

Karel Pícha (FC Mexico)
Mladý štírek patřil letos k nejvýraznějším oživením ligy a Mexico i díky tomu, že letos má ve svém kádru objev sezóny už potřetí v řadě, stále nabírá na síle.

Mikuláš Jáša (FC Kapr)
Kaprům se letos povedlo doplnit kádr a jen těsně jim uniklo FINAL4. Příští rok už budou patřit mezi žhavé adepty na účast ve vyřazovacích bojích a pokud ve svém kádru udrží Mikuláše Jášu, měly by se tyhle předpoklady naplnit.

Milan Brabec (Seš-lost)
Seš-lost letos poprvé dosáhla na 5. místo, ale mladíci mysleli výš. Toužili po účasti ve FINAL4, k čemuž jim měla pomoci také řada posil. Jednou z nejvýraznějších byl Milan Brabec, takže se nechme překvapit, co od Seš-losti čekat příští sezónu.

Nejlepší hráč 2018/2019: Petr Pasecký (FC Mexico)
Hráč s brilantní střelou i dirigentskými schopnostmi. Letos patřil k nezpochybnitelným tahounům FC Mexico, které se poprvé podívalo až do finále soutěže a pokud udrží tým pohromadě, v budoucnu mohou pomýšlet na mety nejvyšší. Petr Pasecký by měl patřit k lídrům týmu i v následujících letech.

Nejlepší brankář 2018/2019: Tomáš Babický (Sokolská louka)
Sokolská louka se po pěti letech vrátila do FINAL4 a lví zásluhu na tom měl její brankář Tomáš Babický. Ten v některých zápasech mezi tyčemi doslova čaroval a diváci nestačili vycházet z údivu. Ve vyřazovací části už sice inkasoval vícekrát, ale to bylo dáno také tím, že některé opory sokolíků nemohli ve FINAL4 nastoupit.

Nejlepší střelec 2018/2019: Jaroslav Křenek (Vodňanská drůbež)
V letošní sezóně se mezi elitními střelci trochu překvapivě pohybovalo i nemalé množství obránců. Krom Petra Paseckého z FC Mexico to byl také drůbežář Jaroslav Křenek, který měl skvostnou fazónu už v základní části a celkem logicky si střeleckou pohodu přenesl také do skupiny o umístění. S 30 vstřelenými góly se stal nejlepším kanonýrem Vodňanské ligy podruhé v kariéře.

Nejproduktivnější hráč FINAL4 2019: Jaromír Vorel (DG303)
Letos poprvé jsme ve FINAL4 sledovali také kanadské bodování jednotlivých plejerů. A znalce soutěže asi nepřekvapilo, že ocenění pro nejproduktivnějšího hráče vyřazovací části si odnáší právě Jaromír Vorel z DG303. Tradiční lídr totiž pravidelně střílí důležité góly v těžkých zápasech a jeho výkon často roste se silou soupeře. Ve FINAL4 letos zaznamenal 16 bodů za 12 vstřelených branek a 4 asistence - za 4 odehrané zápasy úctyhodná bilance, která potvrzuje, že ocenění je ve správných rukou.

Všem oceněným ještě jednou blahopřejeme!

© VODŇANSKÁ LIGA 2019 Rostislav Bakula | Webdesign by grafik44.cz